Firma Jako

Tam, gdzie inni przegrywali, my nauczyliśmy się wygrywać. Nasza firma powstała w 1984 roku.

Rozpoczęliśmy działalność produkcją napojów gazowanych. W tej branży istniała wówczas znaczna luka rynkowa, którą umiejętnie wypełniliśmy.

Przełom lat 80. i 90. można najkrócej określić jednym słowem: chaos. Przemiany polityczne i gospodarcze pociągnęły za sobą całą lawinę dziwnych wydarzeń. Stare firmy upadały, bo nagle ktoś policzył, że od lat nie zarobiły nawet złotówki. Powstawały tajemnicze spółki, które znikały po chwili, niczym bańki mydlane. Mało kto myślał o przyszłości – priorytetem było przetrwanie bieżącego tygodnia.

My jednak staraliśmy się myśleć perspektywicznie – inwestując w nowe technologie i rozszerzając profil działalności o rozlewnię piwa. Wówczas też zaistniał (w 1991 roku) nasz aktualny szyld, czyli JAKO, będący połączeniem pierwszych liter nazwiska właścicieli oraz nazwy naszej miejscowości.

W latach 90. wolny rynek w naszym kraju powoli zaczął się stabilizować. Tej próby nie wytrzymały przedsiębiorstwa, które nie zdecydowały się na daleko idące zmiany.

Z obiegu wypadały też przeróżne „chwilowe” firmy, nastawione na szybki i łatwy zysk. My natomiast dostrzegliśmy nowe możliwości w branży piwnej. Aby możliwość stała się rzeczywistością, potrzebny był jednak potencjał. Nie chcąc powielać błędów wszystkich tych, którzy biegu nie ukończyli – postawiliśmy na JAKOść. Najcenniejszy kapitał to zaufanie klienta 

Czytaj więcej »
Zapisz